Dlaczego lekcje online są efektywne?

Dlaczego lekcje online są efektywne?

Szkoły, które oferują stacjonarne korepetycje są w każdym większym mieście. Mimo to wielu uczniów, którzy mają łatwy dostęp do tego typu miejsc, wybiera szkoły działające online. Zalet takiego rozwiązania jest wiele, ale dzisiaj skupimy się na efektywności. Właśnie, dlaczego zajęcia prowadzone online są takie efektywne?

Lekcje online w małych grupach

Zazwyczaj lekcje online prowadzone są w mniejszych grupach. Często przyczyną są możliwości techniczne, ale takie rozwiązanie ma dla uczniów same plusy. Nauczycielowi łatwo jest odpowiadać na potrzeby małej grupy i dostosować do niej poziom nauczania. Uczniowie mogą z kolei szybko dostawać odpowiedzi na swoje pytania i na bieżąco rozwiewane są ich wątpliwości. Szkoły online mają też zazwyczaj większą liczbę uczniów, ponieważ działają one w całym kraju. Łatwiej jest im zatem stworzyć grupy, których członkowie są na zbliżonym poziomie. Program uczenia dobrze dopasowany do takiej grupy przekłada się na lepsze efekty zajęć.

Korepetycje w domu ucznia to poczucie bezpieczeństwa

Na szybkość uczenia się wpływa wiele czynników. Jednym z nich jest poczucie bezpieczeństwa. Łatwiej przyjmować wiedzę, kiedy czujemy się spokojni i znajdujemy się w otoczeniu, w którym czujemy się po prostu dobrze. Dla większości z nas takim bezpiecznym miejscem jest dom. Uczeń uczestniczący w lekcji online w znanym otoczeniu nie rozprasza się i nie koncentruje na tym, co jest wokół niego. Całe zaangażowanie skupia się na nauce nowego materiału, dlatego właśnie efekty takich lekcji są szybsze i trwalsze niż rezultaty zajęć w szkole stacjonarnej.

Łącząc się przez komunikatory typu Skype, uczniowie widzą się nawzajem tak, jak widzi ich nauczyciel. Prowadzącemu łatwiej jest zapanować nad grupą i skupić jej uwagę – wszystkie interakcje między uczniami, które na takich zajęciach nie powinny mieć miejsca, może łatwo zauważyć i może dzięki temu zadbać o efektywnie spędzony czas.

Wybór nauczyciela online jest łatwiejszy

W procesie uczenia biorą udział dwie strony i nie ma się co oszukiwać – efekty zależą od każdej z nich. Dobry nauczyciel to skarb. Jeśli szukasz go w swojej okolicy – wybór jest ograniczony. Jeśli zaś szukasz lekcji zdalnych – możesz szukać w całym kraju. Docenią to zwłaszcza osoby mieszkające w mniejszych miejscowościach, w których jest niewiele osób udzielających korepetycji. Jeśli są otwarte na lekcje online, mogą nawiązać współpracę z nauczycielem z drugiego końca kraju, jeśli właśnie ten pomoże im osiągnąć wspaniałe efekty.

To tylko niektóre elementy wpływające na efektywność korepetycji w formie zdalnej. Czasy lęku przed taką formą edukacji odeszły w niepamięć. Dziś doceniamy możliwości jakie daje nam internet i chętnie korzystamy z jego dobrodziejstw.

Twój komentarz

Zatwierdzimy Twój komentarz tak szybko jak będzie to możliwe.

© Copyright 2020 Korepetycje i zajęcia dodatkowe Warszawa by MateuszStrzelecki.pl - wszystkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności