Zalety korepetycji online

Zalety korepetycji online

Korepetycje online czy stacjonarnie? Wybór zawsze należy do Ciebie. Chyba, że mieszkasz w małej miejscowości, w której korepetycji stacjonarnych ze świecą szukać. Nie jest to jednak problem – chcemy Ci pokazać, że lekcje online mają wiele zalet i warto rozważyć tę opcję nauki.

Skuteczność

Są osoby, które zastanawiają się czy lekcje online są skuteczne. Gwarantujemy, że tak. Często skuteczność jest nawet wyższa niż w przypadku korepetycji stacjonarnych. Zajęcia odbywają się w małych grupach, a nauczyciel widzi każdego z uczniów na monitorze. Dzięki temu łatwo może odpowiadać na ich potrzeby i dopasowywać program do ich poziomu. Osoba prowadząca zajęcia widzi, jak uczniowie pracują i problemy z koncentracją nie umkną jej uwadze.

Komfort

Warunki nauki w szkołach udzielających korepetycji są różne. Często sale są małe, a miejsca pracy niewygodne. Możliwość nauki we własnym domu, przy swoim biurku, jest nieoceniona. Można się uczyć w każdych warunkach, ale uczeń, który czuje się komfortowo i nie skupia się na otoczeniu, uczy się szybciej i przyjemniej.

Oszczędność czasu

Czas to pieniądz. Każdy, kto dojeżdża do pracy czy szkoły i próbował kiedyś policzyć czas, jaki to zajmuje, doceni korepetycje za pośrednictwem Skype’a. Godzinna lekcja zajmuje dokładnie 60 minut, a nie dwa razy tyle, bo trzeba na nią dojechać, a potem wrócić do domu. Taka godzina przeznaczona na dojazdy na zajęcia dwa razy w tygodniu to aż 8-10 godzin w miesiącu! Na co można je przeznaczyć? Na przykład na opanowanie dodatkowej partii materiału, przygotowanie się do zajęć albo… odpoczynek.

Często dojazd na zajęcia zajmuje czas nie tylko uczniowi, ale też rodzicom. Rodzic, który zawozi swoją pociechę na zajęcia, być może jeszcze na nią czeka, traci jeszcze więcej czasu, który z pewnością wolałby spędzić inaczej. Dlatego korepetycje zdalne to wygoda i dla ucznia, i dla rodzica.

Żyjemy w świecie, który daje nam coraz wygodniejsze opcje do wyboru. Korepetycje online są jedną z nich. Warto z nich skorzystać i przekonać się, że ich efektywność nie jest niższa niż tradycyjnych form nauki, a zalet jest wiele.

Twój komentarz

Zatwierdzimy Twój komentarz tak szybko jak będzie to możliwe.

© Copyright 2020 Korepetycje i zajęcia dodatkowe Warszawa by MateuszStrzelecki.pl - wszystkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności