Kiedy rozpocząć przygotowania do matury?

Kiedy rozpocząć przygotowania do matury?

Jedno z pytań, które słyszymy najczęściej to właśnie „kiedy rozpocząć przygotowania do matury?”. Czy jest jedna właściwa odpowiedź na to pytanie? Nie. Wszystko zależy od wyjściowego stanu wiedzy, oczekiwań, sposobu uczenia się, a przede wszystkim od celu, jaki przed sobą postawimy. Inne oczekiwania będzie miała osoba, która chce egzamin po prostu zdać, inne uczeń, który marzy o tym, żeby się dostać na oblegany kierunek studiów.

Szkoła średnia

Matura nie jest egzaminem, do którego uczymy się kilka miesięcy. Tak naprawdę przygotowuje nas do niego cała szkoła średnia. Nadrobienie kilku lat w pół roku nie jest niemożliwe, ale jest bardzo trudne. Uczeń, który pracuje systematycznie i od początku szkoły średniej ma świadomość, że wiedza będzie mu potrzebna, ma szansę na wyższy wynik na maturze, a przede wszystkim na spokojniejsze przygotowania.

Dwa lata przed maturą

Dla uczniów, którzy nie mają zaległości w nauce, dwa lata przed maturą to idealny czas na rozpoczęcie kursu przygotowawczego w szkole online lub stacjonarnej. To wystarczająco dużo czasu na uporządkowanie całego materiału, powtórzenie go i wyłapanie ewentualnych luk w wiedzy, które jest wtedy jeszcze czas uzupełnić. Więcej czasu to też większy komfort i brak stresu, który często towarzyszy uczniom bliżej egzaminu. Są osoby, które on mobilizuje do działania, ale najczęściej jednak utrudnia pracę i zapamiętywanie.

We wrześniu rozpoczynają się często kursy grupowe. Tak duży zapas czasu pozwala na dołączenia do zajęć w grupie i kontynuowanie ich przez prawie dwa lata. Ten rodzaj nauki ma wiele plusów – to nieco niższy koszt dla kursanta i możliwość uczenia się z rówieśnikami.

Kilka miesięcy przed maturą

Zdarza się, że przyszły maturzysta decyduje, że potrzebuje pomocy w przygotowaniach kilka miesięcy przed egzaminem. Im szybciej zgłosi się po pomoc, tym lepiej. Jeśli luki w wiedzy są duże, częstotliwość spotkań powinna być większa. Korepetycje raz w tygodniu mogą okazać się w tym wypadku niewystarczające. Sprawdzą się za to w przypadku ucznia, który pracował systematycznie, a kilka miesięcy przed maturą chce usystematyzować wiedzę i powtórzyć materiał pod okiem wykwalifikowanego korepetytora.

Kilka miesięcy przed egzaminem niemożliwe może być dołączenia do kursu grupowego. W tym wypadku uczniowie zazwyczaj wybierają naukę indywidualną z nauczycielem, co wiąże się z wyższym kosztem, ale pozwala nauczycielowi dostosować tok nauczania do poziomu konkretnego ucznia i pomóc mu w tym, co jest dla niego najtrudniejsze.

 

Nasza szkoła oferuje korepetycje maturalne szyte na miarę. Nieważne, czy zgłosisz się do nas 2 lata przed maturą czy może kilka tygodni przed, czy potrzebujesz zajęć indywidualnych czy w grupie. W każdym wypadku zaproponujemy kurs i formę nauki, która najlepiej sprosta Twoim potrzebom.

 

 

Twój komentarz

Zatwierdzimy Twój komentarz tak szybko jak będzie to możliwe.

© Copyright 2020 Korepetycje i zajęcia dodatkowe Warszawa by MateuszStrzelecki.pl - wszystkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności