Przygotowanie do egzaminów w 2022 roku

Przygotowanie do egzaminów w 2022 roku

Myśli uczniów, rodziców i nauczycieli są już na wakacjach, ale te, jak wszystko, szybko miną. Nie da się ukryć, że do egzaminów w 2022 roku zostało mniej niż 12 miesięcy i ten fakt nie daje o sobie zapomnieć nawet w wakacje.

Kiedy rozpocząć przygotowania?

Kiedy jest właściwy czas na rozpoczęcie przygotowań do matury i egzaminu ósmoklasisty? Mamy nadzieję, że większość uczniów, na których po wakacjach czeka ostatnia klasa, już je rozpoczęła. Jeśli nie – wrzesień jest ostatnim dzwonkiem, ponieważ na powtórkę i ewentualne uzupełnienie luk w wiedzy pozostanie wtedy jedynie kilka miesięcy. Dla osób, które chcą skorzystać z pomocy korepetytora lub specjalnej szkoły, która specjalizuje się w przygotowaniach do egzaminów, wakacje to czas na szukanie konkretnych rozwiązań. Już teraz dobrze zdecydować się na miejsce, ponieważ we wrześniu kursy ruszą pełną parą i może być trudno dołączyć do istniejących już grup.

Gdzie szukać informacji o egzaminach?

Zasady i zakres tematyczny egzaminów co jakiś czas się zmieniają. Wiedzą to rodzice, którzy mają dzieci z kilkuletnią różnicą wieku i jedno z nich zdawało maturę kilka lat temu. Wiedza o wymaganiach to podstawa przygotowań, warto więc szukać informacji tylko w pewnych źródłach. Takimi są strony komisji egzaminacyjnych i rządowa strona www.gov.pl, na której znajdują się aktualne informacje Ministerstwa Edukacji i Nauki. Rzetelnych informacji można się również spodziewać po korepetytorach pracujących w miejscach przygotowujących uczniów do egzaminów. Powinni oni nie tylko znać dokładny zakres egzaminu, ale też uczyć w ten sposób, żeby zwracać uwagę na tematy i rodzaje zadań, które mogą mieć największy wpływ na wynik.

Jak zaplanować przygotowania?

Kilka miesięcy przygotowań do tak ważnego egzaminu, jakim jest matura lub egzamin ósmoklasisty, to niewiele. Ważne, żeby tak rozplanować naukę, aby powtórzyć cały materiał, ale przede wszystkim skupić się na ogólnym widoku z lotu ptaka – musimy znać cały kontekst, żeby powtarzając szczegółowe zagadnienia potrafić umiejscowić je w większej całości. Znamy uczniów, którzy, przygotowując się do matury z historii, tak dokładnie powtarzali starożytność, że na kolejne epoki brakło im czasu. To zdecydowanie nie jest dobra droga. Polecamy lekcje z korepetytorem, który pozna słabsze strony ucznia i tak zaplanuje naukę, żeby osiągnąć możliwie najlepsze rezultaty.

Samodzielnie czy z korepetytorem – ważne, żeby przygotowania do egzaminów przebiegały w spokojnej i przyjaznej atmosferze. Stres nie sprzyja nauce, a im bliżej do egzaminu, tym częściej towarzyszy on uczniom. Warto zacząć przygotowania jak najwcześniej, a z pewnością się to opłaci.

 

Twój komentarz

Zatwierdzimy Twój komentarz tak szybko jak będzie to możliwe.

© Copyright 2020 Korepetycje i zajęcia dodatkowe Warszawa by MateuszStrzelecki.pl - wszystkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności