Co tak naprawdę ma wpływ na wynik matury?

Co tak naprawdę ma wpływ na wynik matury?

Dużo słyszymy o tym, jak ważny jest egzamin ósmoklasisty. W końcu dobry wynik to przepustka do dobrego liceum. A dobre liceum – wiadomo, dobry wynik na maturze. Często zapominamy jednak o tym, że nawet najlepsza szkoła nie jest gwarantem wysokiej noty na egzaminie. Ważne są tu różne czynniki. No właśnie, jakie?

Szkoła, a raczej nauczyciele

Wystarczy spojrzeć na statystyki dotyczące wyników matury i widać od razu, że wybór szkoły średniej ma znaczenie. To głównie ona przygotowuje do egzaminów, przekazuje wiedzę i metody nauczania. Ważniejsi niż sama szkoła są jednak nauczyciele. Dobry nauczyciel nie tylko wie, jak uczyć, ale też potrafi zainteresować ucznia przedmiotem tak, że on sam chce to robić. I tu właśnie przechodzimy do kolejnego punktu.

Samodzielna nauka

Nawet najlepsza szkoła to nie wszystko. Wynik matury zależy od nauczyciela, ale zależy również od ucznia. To on podejmuje wysyłek, on skupia się na lekcji, on pisze egzamin. W końcu – to on decyduje, ile czasu poświęci na naukę w domu. A jest ona niezbędna, jeśli wynik ma być lepszy od przeciętnego. To, ile czasu powinno się poświęcić na naukę przedmiotu, który chce się zdawać na maturze, zależy od indywidualnych predyspozycji ucznia, tego, jak szybko przyswaja on wiedzę i ile wynosi ze szkolnych lekcji.

Korepetycje

Korepetycje są idealną opcją dla kilku grup uczniów. Po pierwsze dla tych, którzy mają problemy z nauką w domu, nie wiedzą, jak to robić, jak podzielić swój czas na poszczególne zagadnienia i jak sprawdzić, z czym na egzaminie mogą mieć największy problem. Po drugie dla osób, które nie są zadowolone z poziomu zajęć w szkole i chcą poszerzyć wiedzę pod okiem dobrego nauczyciela lub egzaminatora. Po trzecie, z korepetycji korzystają często osoby, którym zależy na bardzo dobrym wyniku matury. Nierzadko mają oni dobrych nauczycieli, nie mają problemu z nauką samodzielną, ale wiedzą, że dodatkowe zajęcia zorganizowane dadzą efekt w postaci kolejnych punktów na egzaminie.

Jak widać, wynik matury to składowa kilku elementów. Warto zadbać o każdy z nich, bo każdy z nich podnosi końcową notę. Jeśli nie macie w okolicy dobrych korepetytorów lub po prostu nie chcecie tracić czasu na dojazdy – skorzystajcie z korepetycji online. Nauka zdalna to wygoda, z której warto korzystać.

Twój komentarz

Zatwierdzimy Twój komentarz tak szybko jak będzie to możliwe.

© Copyright 2020 Korepetycje i zajęcia dodatkowe Warszawa by MateuszStrzelecki.pl - wszystkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności