Nowy rok szkolny, nowa szkoła? Zacznij dobrze!

Nowy rok szkolny, nowa szkoła? Zacznij dobrze!

Może zauważyliście, że podobny artykuł na naszym blogu już jest. „Jak dobrze rozpocząć rok szkolny” to kilka rad, które możecie zastosować i w tym roku. Tym razem mamy jednak dla Was nowe pomysły na dobre rozpoczęcie roku szkolnego, zwłaszcza, jeśli zaczynacie nowy etap edukacji. Ciekawi?

Dobre wrażenie

No właśnie. Nowa szkoła to najczęściej zupełnie czysta karta. Nowe miejsce, nowi nauczyciele, często też nowi znajomi. To, z jakiej strony pokażesz się w nowym miejscu w pierwszych dniach i tygodniach, będzie miało wpływ na to, jak będziesz odbierany przez kolejne lata. Opinię łatwo wyrobić, trudniej ją zmienić. Jeśli już na początku nauczyciele poznają Cię jako osobę aktywną, chętną do pomocy, zgłaszającą się i próbującą rozwiązać problem – gwarantujemy, że ten wysiłek Ci się opłaci.

Ważny początek

Pierwsze tygodnie nowej szkoły to wdrażanie się w obowiązki i poznawanie otoczenia. Nie zapominaj jednak w tym czasie o nauce. Jeśli będziesz z materiałem na bieżąco, łatwiej będzie Ci się uczyć i unikniesz sytuacji, w której nie jesteś w stanie zrozumieć materiału, bo masz zaległości. Przy okazji warto po prostu ćwiczyć regularność i dobre nawyki, bo dzięki  nim start w nowy rok będzie dużo łatwiejszy.

Wyprawka

Lata ekscytacji zeszytami i kredkami pewno już dawno za Tobą, ale jako uczeń szkoły średniej też potrzebujesz na start małej wyprawki. Zajmij się nią jeszcze w wakacje. Początek września to kolejki w księgarniach i w sklepach papierniczych, braki w zaopatrzeniu i wiele innych spraw do ogarnięcia. Zadbaj o potrzebne akcesoria wcześniej, a we wrześniu nie zajmuj się już takimi tematami.

Pamiętaj, że dobry start w nowy rok szkolny zależy też od dobrego nastawienia. Nie spisuj na straty żadnego z przedmiotów. Może się okazać, że nawet przedmiot, za którym nie przepadałeś w poprzedniej szkole, teraz zobaczysz w innym świetle i go polubisz. Myśl pozytywnie i miej szeroko otwarte oczy i uszy. Powodzenia!

 

Twój komentarz

Zatwierdzimy Twój komentarz tak szybko jak będzie to możliwe.

© Copyright 2020 Korepetycje i zajęcia dodatkowe Warszawa by MateuszStrzelecki.pl - wszystkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności