SZYBKI KONTAKT

TELEFON: 794 589 897

KONTAKT

HISTORIA

Historia kojarzy Ci się z nudnym wkuwaniem dat na pamięć oraz z wojnami, których powody są dla Ciebie kompletnie niejasne? Cóż, możemy śmiało powiedzieć, że to nie tylko Twoja bolączka.

Dla wielu uczniów historia to przedmiot, który bardziej usypia, niż wzbudza zainteresowanie. A niestety uczyć się trzeba. Nie ma innej rady!

Historia, która z pozoru jest dla Ciebie przedmiotem okropnie rozwlekłym i mało interesującym może okazać się całkiem przyjemna. Tym bardziej że wiedza historyczna i zrozumienie wydarzeń z przeszłości pomaga w kształtowaniu światopoglądu oraz umiejętności łączenia aktualnych zdarzeń z tymi historycznymi w ciągi przyczynowo-skutkowe.

Przygotowanie do korepetycji z historii

Każdy uczeń jest inny, więc naturalnie stosujemy indywidualne podejście. Historia to dość specyficzny przedmiot, ponieważ najwięcej problemów nie wynika z niezrozumienia danego tematu, ale raczej z niechęci do nauki całego przedmiotu.

Dlatego najczęściej zaczynamy pracę od podstaw i przerabiamy zaległy i zaniedbany materiał od początku.

Historia to przedmiot, który nie będzie dla Ciebie jasny, jeśli nie zrozumiesz go od podstaw.

Porządnie powtórzony i wyjaśniony materiał zaowocuje przede wszystkim szybszą nauką bieżących zagadnień. Zwłaszcza że kolejne wydarzenia historyczne często są pokłosiem wydarzeń poprzedzających.

Matura z historii — korepetycje

Korepetycje prowadzi doświadczony dyplomowany nauczyciel. Pracujemy tylko na arkuszach egzaminacyjnych, które są zgodne z wymaganiami CKE. Razem powtórzymy materiał, wyjaśnimy ewentualne niejasności oraz przejdziemy chronologicznie przez wydarzenia historyczne.

Przebrniemy przez analizę wykresów, tabel i map oraz materiałów źródłowych. Nauczysz się formułować myśli w pytaniach zamkniętych i zadaniach otwartych. Pochylimy się również nad pisaniem wypracowań, ponieważ dłuższa wypowiedź pisemna również jest jednym z zadań w arkuszu egzaminacyjnym.

Nasze indywidualne podejście w połączeniu z Twoją sumienną pracą zaowocuje nie tylko zdanym egzaminem, ale także wysokim wynikiem. A to nam przecież chodzi!

Korepetycje z historii — nauka bieżąca

Masz zaległości z historii, które Cię całkowicie przytłoczyły i już nie wiesz jak z nich wybrnąć?

Pomożemy Ci!
Przede wszystkim ustalimy, z czym konkretnie masz problem. Czy to zaniedbanie podstaw doprowadziło do rzędu jedynek w dzienniku, czy może brak pamięci do dat, które są wymagane na kartkówkach?

Bez względu na to, z czym się zmagasz, ustalimy plan działania i przejdziemy do konkretów.

Historia jest przedmiotem, w którym różne fakty tworzą jakby naczynia połączone. Kiedy pominiesz klika z nich, będzie Ci ciężko iść dalej. Kiedy już opanujemy wszelkie zaległości, to razem będziemy przygotowywać się do bieżących lekcji. Szybko i bezboleśnie przygotujesz się do sprawdzianu, kartkówki czy odpowiedzi ustnej. Opanujesz terminologię, faktografię oraz będziesz bez problemu samodzielnie łączyć fakty.

Historia egzamin ósmoklasisty — korepetycje

Jak na każdym egzaminie, grunt to dobre przygotowanie, dlatego korepetycje u nas prowadzi dyplomowany nauczyciel, który poprowadzi Cię przez powtórki materiału, ale także wyjaśni wszelkie niejasności.

Nauczysz się sprawnie analizować dane w zestawieniach tabelarycznych, mapy oraz z łatwością będziesz łączyć fakty z poszczególnych epok historycznych.

Pracujemy tylko na arkuszach egzaminacyjnych, które są zatwierdzone przez CKE. Dzięki temu oswoisz się z rodzajami zadań, a na samym egzaminie obejdzie się bez niepotrzebnego stresu!

© Copyright 2020 Korepetycje i zajęcia dodatkowe Warszawa by MateuszStrzelecki.pl - wszystkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności