Historia kojarzy Ci się z nudnym uczeniem się na pamięć dat oraz z wojnami, których powody są dla Ciebie kompletnie niejasne? Cóż, to skojarzenie nie jest nam obce, ale wiemy jak je zmienić. I chcemy to zrobić, bo historia jest obecna w szkole przez długi czas, a Ty nie musisz się z nią męczyć.

Historia, która z pozoru jest dla Ciebie przedmiotem mało interesującym, może okazać się całkiem przyjemna i ciekawa. Tym bardziej, że wiedza historyczna i zrozumienie wydarzeń z przeszłości pomaga w kształtowaniu światopoglądu oraz umiejętności łączenia aktualnych zdarzeń z historycznymi w ciągi przyczynowo-skutkowe.

Jak to wygląda?

Każdy uczeń jest inny, więc naturalnie stosujemy indywidualne podejście. Historia to dość specyficzny przedmiot, ponieważ najwięcej problemów nie wynika z niezrozumienia danego tematu, ale raczej z niechęci do nauki całego przedmiotu.

Historia nie będzie dla Ciebie jasna, jeśli nie zrozumiesz jej od podstaw. Dlatego najczęściej zaczynamy od uporządkowania i omówienia materiału, który był zaniedbany. Dobre powtórzenie i jasne wyjaśnienie materiału zaowocuje szybszą nauką bieżących zagadnień. W końcu kolejne wydarzenia historyczne często są pokłosiem wydarzeń je poprzedzających.

Masz zaległości z historii, które Cię całkowicie przytłoczyły i już nie wiesz jak z nich wybrnąć?

Pomożemy Ci!

Przede wszystkim ustalimy, z czym konkretnie masz problem. Czy to zaniedbanie podstaw doprowadziło do rzędu jedynek w dzienniku, czy może brak pamięci do dat, które są wymagane na kartkówkach?

Bez względu na to, z czym się zmagasz, ustalimy plan działania i przejdziemy do konkretów.

Historia jest przedmiotem, w którym różne fakty są ze sobą połączone. Kiedy pominiesz klika z nich, będzie Ci ciężko iść dalej. Kiedy już opanujemy wszelkie zaległości, razem będziemy przygotowywać się do bieżących lekcji. Szybko i bezboleśnie przygotujesz się do sprawdzianu, kartkówki czy odpowiedzi ustnej. Opanujesz terminologię, faktografię oraz będziesz bez problemu samodzielnie łączyć fakty.

Korepetycje przedmaturalne prowadzi doświadczony dyplomowany nauczyciel. Pracujemy tylko na arkuszach egzaminacyjnych, które są zgodne z wymaganiami CKE. Razem powtórzymy materiał, wyjaśnimy ewentualne niejasności oraz przejdziemy chronologicznie przez wydarzenia historyczne.

Przebrniemy przez analizę wykresów, tabel  i map oraz materiałów źródłowych. Nauczysz się formułować myśli w zadaniach otwartych i płynnie odpowiadać na pytania zamknięte. Pochylimy się również nad pisaniem wypracowań, ponieważ dłuższa wypowiedź pisemna jest jednym z zadań w arkuszu egzaminacyjnym.

Nasze indywidualne podejście w połączeniu z Twoją sumienną pracą zaowocuje nie tylko zdanym egzaminem, ale także wysokim wynikiem. A o to nam przecież chodzi!

Jak na każdym egzaminie, najważniejsze jest dobre przygotowanie, dlatego korepetycje prowadzi u nas dyplomowany nauczyciel, który poprowadzi Cię przez powtórki materiału, ale także wyjaśni wszelkie niejasności.

Nauczysz się sprawnie analizować dane w zestawieniach tabelarycznych, mapy oraz z łatwością będziesz łączyć fakty z poszczególnych epok historycznych.

Pracujemy tylko na arkuszach egzaminacyjnych, które są zatwierdzone przez CKE. Dzięki temu oswoisz się z rodzajami zadań, a na samym egzaminie poradzisz sobie bez niepotrzebnego stresu!

© Copyright 2020 Korepetycje i zajęcia dodatkowe Warszawa by MateuszStrzelecki.pl - wszystkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności