Język polski to przedmiot, od którego nie można uciec. W planie lekcji widnieje zarówno w szkole podstawowej, jak i w liceum. Zdaje się go na egzaminie ósmoklasisty oraz na maturze. Można śmiało powiedzieć, że jako przedmiot szkolny jest przez jednych uczniów kochany i uwielbiany, a inni niestety miewają z nim problemy.

W naszej pracy pomagamy uczniom z problemami, ale pracujemy też z tymi, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę i osiągnąć jeszcze lepsze wyniki na egzaminach.

Czy język polski naprawdę jest taki trudny? My uważamy, że wcale nie. Jednak nasze zdanie w magiczny sposób przecież nie przekona nikogo do tego, by zaczął z przyjemnością zgłębiać tajniki lektur czy też z chęcią interpretował wiersz.

Aby dostrzec piękno tego przedmiotu, należy dać mu po prostu szansę. Przecież to właśnie za pomocą słów porozumiewamy się ze sobą i wyrażamy nasze myśli. Także przy pomocy słów (lub jak kto woli autouzupełniania w słowniku telefonu) piszemy wiadomości do bliskich i znajomych. Czy język, w którym wyrażamy wszystkie emocje, może być tak straszny i kłopotliwy? No właśnie!

 

Jak działamy?

Oswajanie języka polskiego rozpoczynamy od zdiagnozowania problemu. Naturalne jest dla nas to, że z innym problemem zgłosił się do nas uczeń ósmej klasy, a z innym maturzysta.

Dlatego najpierw rozkładamy problem na czynniki pierwsze i określamy, czego on dotyczy. Czy to jest problem związany z gramatyką, interpunkcją i ortografią? Jeśli tak, będziemy musieli skupić się na części związanej z właściwościami języka, regułami i definicjami. A jeśli problem polega na zrozumieniu lektur, władaniu metaforami czy też tkwi w sposobie interpretacji wiersza, to znaczy, że to część literaturoznawcza nie jest idealna i z nią trzeba się zmierzyć.

Niezależnie od sfery języka, której dotyczy Twój kłopot, mamy świetne metody, które pomogą Ci nie tylko uporać się z danym zagadnieniem, ale także polubić przedmiot. Często jest tak, że nie lubimy czegoś robić, ponieważ po prostu tego nie rozumiemy. Kiedy zrozumienie przychodzi, to wszystko naprawdę staje się łatwiejsze i przyjemniejsze. Naszą rolą jest ułatwienie Ci tego zrozumienia.

Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego polega na rozwiązaniu zadań zawartych w arkuszu egzaminacyjnym. Obejmuje on zadania zamknięte, w których uczeń wybiera jedną prawidłową odpowiedź, a także zadania otwarte, w których samodzielnie formułuje odpowiedź. Wykazać trzeba się w długiej i w krótkiej formie pisemnej.

Razem z nami przygotujesz się do egzaminu ósmoklasisty bez stresu i nerwów. Metody nauczania, które stosujemy, pokażą Ci, jak rozwiązywać zadania oraz formułować myśli. Nie popieramy bezrefleksyjnej nauki na pamięć. Przede wszystkim zależy nam, aby sposób myślenia nad zadaniami przydał Ci się w każdej innej sytuacji.

Aby umożliwić Ci poprawne odpowiedzi na pytania, pomożemy Ci sprawnie kojarzyć fakty, bohaterów i lektury, a także zrozumieć zawiłości językowe.

Pracujemy na własnym autorskim programie oraz na arkuszach egzaminacyjnych, dzięki czemu łatwiej odnajdziesz się na egzaminie.

Egzamin maturalny z języka polskiego jest podzielony na dwie części. Pierwszą z nich jest część ustna. Pytania podzielone są na trzy typy zagadnień: ikonograficzne, literackie i językowe. Część ustna trwa około 30 minut. Składa się z przygotowania, wypowiedzi oraz odpowiedzi na pytania komisji egzaminacyjnej.

Wielu maturzystów uważa, że jest to jeden z najbardziej stresujących egzaminów, ponieważ czas na odpowiedź jest ograniczony, trzeba myśleć szybko, a stres nie pomaga.

Ucząc się z nami, nie tylko opanujesz stres, ale pokażemy Ci także proste sposoby, które pomogą w układaniu myśli i w rzeczowym odpowiadaniu w trakcie egzaminu.

Co więcej, umiejętność formułowania myśli w stresujących warunkach przyda Ci się chociażby w trakcie rozmowy o pracę, kiedy to właśnie przy pomocy języka prezentujesz swoje najlepsze strony.

Kolejnym etapem matury z języka polskiego jest część pisemna. Tutaj musisz wykazać się zdolnością czytania ze zrozumieniem, znajomością lektur oraz umiejętnością pisania dłuższych form wypowiedzi. Oczywiście tym razem masz na to więcej czasu – 170 minut na poziomie podstawowym lub 180 minut, jeśli wybierzesz poziom rozszerzony.

Pomożemy Ci przygotować się do egzaminu, przyswoić wymagane lektury oraz nie bać się form pisemnych. Razem przebrniemy przez każdą część wypracowania, którą powinieneś uwzględnić. Nauczymy się sprawnie stawiać tezy, hipotezy, tworzyć argumentację oraz spójne wnioski.

Pracujemy na własnym autorskim programie nauczania, arkuszach egzaminacyjnych oraz testach dla egzaminatorów.  Matura z polskiego z nami to będzie pestka!

© Copyright 2020 Korepetycje i zajęcia dodatkowe Warszawa by MateuszStrzelecki.pl - wszystkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności