Wiedza o społeczeństwie to przedmiot, który często traktowany jest po macoszemu. Uczniowie widzą w nim trochę historii, trochę języka polskiego, nauczyciele traktują jako przedmiot mniej ważny, a w końcu może on być przedmiotem zdawanym na maturze.

WOS to przedmiot, który ma w uczniach kształtować postawę obywatelską i prowspólnotową. Jego zadaniem jest rozwijanie komunikacji, współdziałania. Uczy pozyskiwania, gromadzenia oraz analizy różnych danych, dotyczących życia społecznego, gospodarczego i funkcjonowania obywateli w państwie.

Wiedza o społeczeństwie z pozoru może nie być porywającym przedmiotem, ale przynosi wiele ciekawych umiejętności. Pierwszą z nich jest umiejętność samodzielnej analizy i kształtowania wypowiedzi na tematy społeczne, które nas wszystkich dotyczą. Logiczne i przyczynowo-skutkowe myślenie przekłada się później na każdy obszar życia, więc naprawdę warto się do tego przyłożyć.

WOS to obszerny przedmiot, który wyposaża ucznia w informacje z zakresu: społeczeństwa, polityki i państwa, ustroju politycznego Rzeczypospolitej Polskiej, prawa, praw człowieka, stosunków międzynarodowych oraz zagadnień ekonomicznych.

Jak to wygląda?

Do każdego ucznia podchodzimy indywidualnie. Najpierw rozmawiamy o problemie. Czasem dotyczy on czytania map i wykresów, a czasem zrozumienia konkretnych zagadnień. Wiedza o społeczeństwie jest trochę jak matematyka – brak stabilnych podstaw może być problemem przy dalszej nauce. Dlatego właśnie najpierw sprawdzamy, czy braki w elementarnej wiedzy doprowadziły do nawarstwienia się zaległości.

Pracujemy na własnym autorskim programie oraz na arkuszach egzaminacyjnych. W ten sposób oswajasz się z konwencją matury i jest Ci później łatwiej odnaleźć się na egzaminie. Nasi nauczyciele są wykwalifikowani, a ich wiedza związana z przygotowaniem do matury jest aktualna.

Wiedza o społeczeństwie to dla Ciebie problem, z którym nie możesz sobie poradzić? Wszystkie te wykresy, tabele, mapy i materiały źródłowe sprawiają, że kręci Ci się w głowie i wszystko Ci się myli? Nie tylko Ty się z tym zmagasz, ale my wiemy, jak Ci pomóc!

Z nami rozwiążesz wszystkie problemy i zaczniesz z przyjemnością uczęszczać na lekcje WOSu. Przygotujemy Cię do bieżących zajęć, sprawdzianów i kartkówek.

Jak się uczymy:

  • Rozwiązujemy bieżące problemy, z którymi zmagasz się na lekcjach.
  • Razem analizujemy fakty historyczne, polityczne i ekonomiczne.
  • Piszemy przykładowe wypracowania.
  • Pogłębiamy wiedzę z wybranych obszarów.
  • Szukamy rozwiązań, które pomogą Ci opanować materiał bez uczenia się na pamięć.

Zdajesz maturę z wiedzy o społeczeństwie?

Dobrze się składa! Na naszych korepetycjach z dyplomowanym nauczycielem szybko usystematyzujesz swoją wiedzę, a jeśli jest taka potrzeba, nadrobisz braki.

Razem dopracujemy sztukę pisania wypracowań zgodnie z wymaganiami CKE. Pochylimy się nad analizą tabel, wykresów, map i materiałów źródłowych. Zaczniesz swobodnie łączyć fakty i w końcu będziesz wiedzieć, co z czego wynika. Dzięki naszym metodom nauczania zbędne stanie się uczenie na pamięć. Do matury przygotowujemy kompleksowo, do każdego mamy indywidualne podejście, ale mamy też duże wymagania. Uważamy, że nauka to nie sztuka odpuszczania, ale praca, która ma później przełożyć się na zdany egzamin i wysoki wynik.

Jak się uczymy?

  • Rozwiązujemy przykładowe zadania maturalne.
  • Piszemy wypracowania.
  • Wyjaśniamy zagadnienia osadzone w kontekście politycznym, historycznym, ekonomicznym i globalnym.
  • Naukę opieramy na Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej oraz Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka.
© Copyright 2020 Korepetycje i zajęcia dodatkowe Warszawa by MateuszStrzelecki.pl - wszystkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności