Wakacje? Połącz przyjemne z pożytecznym!

Wakacje? Połącz przyjemne z pożytecznym!

Połowa wakacji już za nami. Mamy nadzieję, że wszyscy uczniowie w pełni z nich korzystają i nabierają sił na nowy rok szkolny. Są wśród nich osoby, które do końca sierpnia nawet nie pomyślą o szkole, a szkolne zakupy zostawią na sam koniec miesiąca. Są też jednak takie, które po kilku tygodniach odpoczynku już czekają na kolejne szkolne wyzwania, a może nawet za nimi tęsknią. Dla jednych i drugich mamy kilka pomysłów na wakacyjne aktywności, które nie będą nauką w wakacje, ale ułatwią wejście w nowy rok szkolny.

Oglądasz seriale? Włącz napisy w obcym języku

Wybór seriali jest aktualnie ogromny i dla wielu nastolatków oglądanie ich jest jednym z ulubionych sposobów spędzania czasu. Dlaczego więc nie połączyć przyjemnego z pożytecznym i przy okazji nie poprawić swoich umiejętności językowych? Polecamy oglądanie seriali z napisami lub z obcojęzycznym lektorem, jeśli znajomość języka na to pozwala. W ten sposób uczymy się języka bez dużego wysiłku. Podobnie można się uczyć czytając książki w obcych językach. Wcale nie trzeba być osobą zaawansowaną, ponieważ na rynku możemy dostać książki przeznaczone dla konkretnych poziomów, np. A2 czy B1.

Lubisz czytać? Czytaj to, co Ci się przyda

Lato i wakacyjne wyjazdy to dla wielu osób idealny czas na czytanie książek. Dobrym pomysłem jest zerknięcie na listę lektur na kolejny rok i zastanowienie się, czy nie mamy ochoty przeczytać którejś z pozycji. Wiele lektur szkolnych to naprawdę wciągające opowieści! W końcu i tak powinnyśmy je przeczytać, a w roku szkolnym będzie na to zdecydowanie mniej czasu niż w wakacje. Dostępność lektur w bibliotekach również będzie wtedy mniejsza.

Potrzebujesz wsparcia? Poszukaj go już teraz

Druga połowa wakacji to też dobry czas na poszukanie korepetycji czy szkoły językowej. Wiele grup rusza już we wrześniu, w wielu miejscach będzie też wtedy brakowało miejsc. Rekrutacja do naszej szkoły trwa cały czas, a wcześniejszy zapis to po prostu większy wybór terminów i gwarancja miejsca. Nie czekaj z zapisami do września, zwłaszcza, jeśli jesteś uczniem klasy maturalnej. Od początku roku szkolnego do matury mamy tylko osiem miesięcy. Warto je dobrze wykorzystać!

Mamy nadzieję, że któryś ze sposobów na pożyteczne wykorzystanie drugiej połowy wakacji sprawdzi się i u Ciebie. Jeśli nie jesteś do nich przekonany – postaw po prostu na odpoczynek bez wyrzutów sumienia.

 

 

Twój komentarz

Zatwierdzimy Twój komentarz tak szybko jak będzie to możliwe.

© Copyright 2020 Korepetycje i zajęcia dodatkowe Warszawa by MateuszStrzelecki.pl - wszystkie prawa zastrzeżone.
Polityka prywatności